Wymiana pieniędzy – zalety i wady

Wymiana pieniędzy – zalety i wady

29 października, 2019 0 przez admin

Aspekt jakim jest wymiana walut charakteryzuje się pewnymi zaletami oraz wadami w zależności od tego, z jakich źródeł korzystamy w celu realizacji tego procesu. W praktyce możemy spotkać się z trzema głównymi placówkami, gdzie możemy przeprowadzić wymianę walut. Mianowicie, są to: kantor, bank lub też kantor online.

Każde z tych miejsc posiada swoiste korzyści jak i wady, którym warto przyjrzeć się bliżej, nim podejmiemy ostateczną decyzję, z jakiej placówki postanowimy skorzystać. W szczególności przyjrzyjmy się bliżej bankom, które jako główny dostarczyciel pieniędzy pozwolą nam na przeprowadzenie aspektu wymiany praktycznie na dowolną walutę w dowolnej ilości jednostek finansowych.

Z drugiej jednak strony, będą za sobą pociągały niewiarygodnie wysokie koszty, gdyż cena skupu jak i kupna poszczególnych walut jest w nich z reguły niekorzystna dla klientów, gdyż zawiera ogromne marże oraz prowizje nałożone przez bank.

Drugim wspomnianym przykładem są kantory stacjonarne, z którymi od ponad 20 lat możemy spotkać się na ulicach miast. Tutaj sytuacja jest trochę bardziej korzystna niż w bankach, w szczególności pod kątem finansowym, gdyż ze względu na sporą konkurencję możemy zetknąć się z różnymi kursami.

Niemniej jednak, będziemy zmuszeni podczas korzystania z tego typu rozwiązań do: po pierwsze, pobrania pieniędzy z banku , a następnie samodzielnego przetransportowania ich do wybranej placówki kantora. Z tego też powodu wiele osób szukało całkiem innych, odmiennych sposobów i tym samym trafiły do ostatniej placówki, czyli kantora online.

Dlaczego kantor internetowy?

Internetowy kantor wymiany walut jest miejscem, które występuje w internecie i dlatego też jest bardzo mobilne. Wystarczy jedynie połączenie z siecią, aby móc z niego skorzystać. Z tego też powodu wiele osób z pewnością będzie upatrywało w nim najlepszego rozwiązanie, gdyż z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym momencie, czyli 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę, można skorzystać z jego usług.

Co więcej sam proces wymiany waluty online jest znacznie bezpieczniejszy, gdyż tutaj nie operujemy rzeczywistymi pieniędzmi, ponieważ wszystko opiera się na bezpiecznym szyfrowaniu połączeń oraz na natychmiastowym przelewaniu pieniędzy, dlatego też osoby trzecie nie będą miały kontaktu z naszymi funduszami.

W ten sposób to kantory internetowe zdominowały rynek i dla wielu ludzi będą najkorzystniejszym rozwiązaniem. Z drugiej jednak strony, mają one swego rodzaju ograniczenia, gdyż zachodzi w nich transakcja między dwoma klientami i w momencie gdy nie spotkamy osoby pragnącej sprzedać tę walutę jaką my poszukujemy lub też taką ilość jednostek pieniężnych jaka jest nam potrzebna, niestety nie będziemy w stanie dokonać wymiany i zostaniemy zmuszeni do skorzystania z innych wspomnianych rozwiązań.