Daj sobie czas po rozwodzie

Daj sobie czas po rozwodzie

19 października, 2019 0 przez admin

Statystycznie rzecz biorąc, rozwodzi się dzisiaj co trzecia para. Jeśli pominąć wieloletnie małżeństwa, odsetek rozwodów jest znacznie większy.

Musimy niestety przygotować się na to, że życie może nie ułożyć się idealnie i nie należy reagować wtedy w nieodpowiedni sposób. Jedną z najważniejszych rzeczy po rozwodzie, ale także po zakończeniu dłuższego związku, jest konieczność dania sobie odrobiny czasu na ochłonięcie.

Nie wracajmy od razu do randek

Czasami można spotkać się z opinią, że portal randkowy to idealne miejsce dla rozwodnika i powinien się natychmiast postarać o randki internetowe.

Na pewno randki internetowe to dobre rozwiązanie dla osób po rozwodzie, ale niekoniecznie zaraz po tym fakcie. Jest to bowiem okres, w którym jesteśmy szczególnie podatni na zranienie, a do tego często jeszcze nie poukładaliśmy sobie w głowie nowej sytuacji.

Musimy zrozumieć, że nasze uczucia szaleją, serce jeszcze się nie zabliźniło i nie powinniśmy ufać naszemu osądowi. Można popełnić wiele błędów, zranić siebie i innych. Odczekanie przynajmniej kilku tygodni po rozwodzie jest zawsze rozsądną opcją i chociaż na pewno nie należy czekać w nieskończoność, najpierw trzeba ułożyć sobie życie samemu, a dopiero potem zapraszać do niego nowe osoby.