Czy warto być singlem?

Czy warto być singlem?

29 czerwca, 2021 0 przez admin

Na to pytanie oczywiście każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć samodzielnie i warto również podkreślić, że ile ludzi tyle opinii. My jednak ze swojej strony spróbujemy przedstawić subiektywną ocenę na temat tego, czy warto być singlem.

Bliskość jest potrzebna, ale nie od razu

Każdy z nas potrzebuje bliskości drugiej osoby, mało kto lubi samotność i woli swój wolny czas spędzać w towarzystwie przyjaciół bądź kogoś bliższego. Single z reguły określają swój stan jako przejściowy, twierdząc że jeszcze mają czas na ustatkowanie się.

Z drugiej strony singiel nie zawsze jest sam. Często jego życie jest po brzegi wypełnione towarzystwem i ciągłą imprezą, a singlem jest ze względu na fakt, że nie ma jeszcze ochoty wiązać się na stałe. Single bardzo często pozostają w tzw. związkach nie formalnych, czując się cały czas wolni i swobodni.

W swoim życiu warto być singlem, przynajmniej przez jakiś czas. Wtedy można poznać lepiej własną osobowość, zadbać o relacje z samym sobą, nauczyć się asertywności, zdobyć poczucie własnej wartości.

Dopiero w przyszłości, kiedy poczujemy prawdziwą wolność, możemy pomyśleć o zakładaniu związku. Tutaj pomoże nam portal randkowy, gdzie codziennie rejestruje się wielu singli. Oni już wiedzą czego chcą od życia, dlatego umawiają się na randki online i zakładają trwałe związki.