Partnera się nie zmieni

Partnera się nie zmieni

27 października, 2020 0 przez admin

Związki to codzienna praca. Osoby, które oczekują księcia z bajki lub kobiety idealnej, która jest do nas idealnie dopasowana i nie ma żadnych, najmniejszych nawet wad, zazwyczaj nie tworzą żadnych związków lub zrywają je we wczesnych fazach.

Bez pracy nad związkiem, świadomego i celowego wysiłku, nie ma związku. Sęk w tym, że bardzo często ta praca jest zupełnie źle zrozumiana i dwie osoby próbują się zmienić nawzajem.

W poszukiwaniu kogoś dla nas

Jest to gigantyczne nieporozumienie. Musimy bowiem sobie zdać sprawę z tego, że portale randkowe próbują znaleźć nam osoby podobne do nas pod względem charakteru i upodobań, ale nigdy nie będą to osoby takie same jak my.

Naszego klonu po prostu nie ma na świecie, a kogoś takiego pewnie i tak nawet byśmy nie polubili. Randki internetowe nie służą jedynie poznawaniu drugiej osoby i określaniu, co się nam w niej podoba, a co należy zmienić.

Randki online to czas poznania i oceniania, czy zalety danej osoby sprawiają, że chcemy sobie radzić także z jej wadami czyli wszystkimi cechami, które nam nie odpowiadają.

Praca nad związkiem to właśnie próby poradzenia sobie z różnicami, a nie ich wyeliminowanie, bo oznaczałoby to przecież stłamszenie drugiej osoby. Nikt nie ma prawa oczekiwać czegoś takiego od partnera w związku.